Resim Atölyesi

Hakkımızda

Ressam Dürdane DEMİR Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi " RESİM-İŞ " Bölümünden 2002 yılında OKUL BİRİNCİSİ olarak mezun olan Ressam Dürdane Demir, çok kısa bir süre Devlet okullarında öğretmenlik yaptıktan sonra tekrar kopamadığı RESİM ATÖLYECİLİĞİNE geri dönmüştür. 15 yıla yakın RESİM ATÖLYECİLİĞİ tecrübesini ve bilgi birikimini resim sanatına gönül verenler ile paylaşmanın hazzını yaşamaktadır.

  • 1994 - 99 Karşıyaka Anadolu Meslek Lisesi Moda Tasarımı bölümü mezunu
  • 1999 - 2002 Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş bölümü öğrenimi.
  • Fakülte öğrenimi sırasında İzmirli sanat akademisyenleriyle birlikte atölye çalışmaları.
Öğrencilik yıllarında yaptığı sanat çalışmaları, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesinde ve 9 Eylül Üniversitesi rektörlük binasında hala sergilenmektedir.

Eserleri; Almanya, İsviçre, İstanbul, İzmir, Alaçatı ve Bodrum'lu kolleksiyonerlerin duvarlarını süslemektedir.

Resimyap Sanat Atölyesinde eğitim vererek güzel sanatlar fakülteleri ve liselerine girmiş ( ve de mezun olmuş ) yüzlerce öğrenciye sahip olması Ressam Dürdane Demir'in başarısı için somut bir kanıttır.

Genel Koordinatör Erol Demir Adana iktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünden mezun olan Erol Demir, 25 yıla yakın bir süre Otomotiv ticareti ile uğraştıktan sonra edindiği işletmecilik tecrübesi ile Resimyap Sanat Atölyesinin Genel koordinatörlüğünü zevkle yapmaktadır. Eşi Ressam Dürdane Demir ile sanatseverlere her konuda kolaylıklar sağlayabilmenin çabası içindedir